Preisinger, Claus
Площа виноградників Клауса становить 19 га, але вони роздроблені на 40+ невеликих ділянок на східному і західному узбережжі озера Нойзідль. При цьому розташовані в радіусі 16 км.
Це означає три речі. По-перше, різноманітність — ґрунтів, клімату, віку лоз. По-друге, диверсифікацію — для маленьких фермерів іноді порятунком стає те, що відмінності погодних умов на різних ділянках дозволяють уникнути тотального знищення врожаю в важкі вінтажі. І по-третє, мороку — аби розуміти, що відбувається на всіх виноградниках, Клаусу доводиться проводити дуже багато часу в пересуванні між ними.
Великою підмогою стало його вольове й дещо божевільне рішення про позику на будівництво виноробні/погреба, що дозволило йому консолідувати всю виніфікацію й елеваж в одному місці. До цього він мав кілька невеликих рудиментарних споруд на різних ділянках для виніфікації.
Зрештою, серед рівнинних виноградників виникла ефектна й абсолютно функціональна будівля, що органічно вписується й багато в чому відображає Клауса та його вина. Самовпевнена, з абсолютно чітко сформульованої позицією і стилем і при цьому абсолютно без пафосу, напускної важливості чи безглуздого гламуру.
Визначившись із вибором свого життєвого шляху ще в 14 років, Клаус не втрачав часу.
До 25 років він встиг здобути профільну освіту, набратися досвіду на виноробні в Каліфорнії та попрацювати на одного зі стовпів конвенціонального виноробства в регіоні. Зробити свої перші вина самостійно. Отримати визнання критиків Австрії (краще кюве Австрії — Pannobile 2000 і кращий Піно Нуар Австрії — Pinot Noir 2003). Усвідомити, що конвенціональне виноробство — це не те, що близьке йому по духу. Піти у "вільне плавання" й цілковито сфокусуватися на своїх виноградниках і винах.
З того часу:
— у 2006 році Клаус повністю перейшов на біодинамічний підхід до фермерства;
— у 2009 вперше виніфікував біле в мацеративному стилі (це був Вайсбургундер з крю Едельграбен);
— у 2010 вперше зробив це ж вино в амфорі;
— у 2013 почав виніфікувати Блауфренкіш з крю Едельграбен в амфорі.
На сьогодні розподіл вин Клауса приблизно такий: 10% білі і 90% червоні.
Сортовий мікс: Цвайгельт — 40%, Блауфренкіш — 25%, Санкт Лаурент — 10%, Фурмінт — 10%, Піно Нуар — 5%, Вайсбургундер — 5%, Геміштер Затц — 5%.
- червоне
- тихе
- 0.75 л
- 22,000 пл/рік
- 11.5%
- SO2: 21 мг/л
- червоне
- тихе
- 0.75 л
- 1200 пл/рік
- 13.0%
- SO2: <10 мг/л
- біле
- тихе
- 0.75 л
- 3,600 пл/рік
- 11.0%
- SO2: <10 мг/л
- біле
- тихе
- 0.75 л
- 12.0%
- SO2: 3 мг/л